Kde, co a jak vaříme

Naše mateřská škola se může pochlubit vlastní, moderní kuchyní. Dětem je poskytována plnohodnotná a vyvážená strava odpovídající výživovým normám pro předškolní stravování. Školní kuchyně vaří čerstvé jídlo každý den. Ve spolupráci se školní jídelnou a její vedoucí se snažíme zajistit dětem kaloricky vyváženou a hlavně pestrou stravu. Svačiny jsou obohacovány zeleninou a ovocem. Dětem nabízíme i celozrnné a tmavé pečivo. U přípravy pokrmů a nápojů jsou dodržovány zdravé technologické postupy. Zařazujeme i méně obvyklé, nicméně zdraví dětem prospěšné potraviny, jako je například cizrna (římský hrách), pomazánky z luštěnin, červené řepy, aj.

Jídelníček

Jídelníček je pravidelně vyvěšován na centrální nástěnku. Děti nejsou nikdy nuceny do jídla, mají možnost si i přidávat, ale měly by jídlo alespoň ochutnat.
Po celý den je důsledně dodržován pitný režim – děti mají po celý den volně k dispozici dostatek tekutin. Nutnost pít po celý den je jedna zásada zdravého životního stylu, který u dětí podporujeme. Důležité je to hlavně u dětí, které nemají velkou potřebu pít. Za tímto účelem dětem podáváme ovocné čaje, džusy. Snažíme se o pestrost nabídky. Omezujeme zbytečné slazení nápojů. Snažíme se děti naučit konzumovat pro ně neznámá jídla.
Mezi jednotlivými jídly jsou vhodné intervaly.

 

Úhrada za stravné se platí do 5. dne v daném měsíci.

Informace o stravování a případných nesrovnalostech v úhradách za stravné podává vedoucí školní jídelny pí. Slancová – tel. 267 310 190.

Pracovní doba paní Slancové – vedoucí školní jídelny:

  • Po 8.00 – 14.30
  • Út 8.00 – 14.30
  • St 8.00 – 14.30
  • Čt 8.00 – 14.30
  • Pá 8.00 – 14.30

Omluvy dětí hlaste, prosíme, do 8:00 hod., jinak bude stravné dítěti započteno i v době jeho nepřítomnosti ve škole.

Aktuální ceny a způsoby úhrady stravného, viz. Platby – Stravné.